מהי מסלקת פנסיונית

יש לנו נטייה משונה לתת המון תשומת לב לדברים לא משמעותיים, ולשכוח מהדברים החשובים באמת. כספי הפנסיה הם דוגמה מצוינת לכך, והמסלקה הפנסיונית היא מיזם שיכול לגרום להם להיות במיקום גבוה יותר בתודעה.

המסלקה הפנסיונית היא כלי שנוצר ביוזמתו של משרד האוצר על מנת להעביר מידע מלא על כלל החסכונות הפנסיוניים של כל אחד. האדם הממוצע עובר בין מספר מקומות עבודה שונים בימי חייו, ובכל מקום עבודה נפתחת לו תוכנית פנסיונית, שכן כך קובע החוק. עם השנים לכל אדם מצטברות קרנות פנסיה שונות, ומטרת המסלקה לאפשר גישה נוחה לכספי הפנסיה.

המסלקה הפנסיונית היא למעשה מאגר מידע עצום הכולל מידע מכ-100 חברות ביטוח ובתי השקעות שמנהלים את כספי הפנסיה של הציבור הישראלי. במאגר הפנסיוני אפשר לראות את כל המידע על החסכונות שלכם: כמה כסף צברתם, כמה דמי ניהול אתם משלמים, אילו כיסויים ביטוחיים יש לכם, ומהי התשואה שאתם מקבלים.

 

יעילות

פעם אנשים טבעו בתוך ים של ניירת מיותרת שהגיעה בדואר, אולם בעידן הדיגיטלי אנחנו מקבלים פחות ופחות ניירות חסרי ערך. אמנם יש אנשים שעדיין לא עברו לקבלת חשבונות במייל, אולם התופעה מתרחבת, בעיקר בגלל היעילות שלה. קשה לנהל את הניירת בבית, ובדרך כלל המסמכים נשכחים בתיקייה עלומה על מדף מאובק.

המסלקה הפנסיונית היא חלק מהמגמה של מעבר לדיגיטל. במקום לקבל המון דוחות לא ברורים ומכתבים חסרי פשר, פשוט נכנסים למסלקה וצופים בכל הנתונים באופן מרוכז.

כיום המסלקה מאפשרת רק לצפות בנתונים, אולם בעתיד היא תאפשר גם לבצע פעולות של ממש, באופן פשוט, זול ואמין. בלי מתווכים ובלגן,

חישוב

תנו לחברה מקצועית לעשות לכם את העבודה

אופן השימוש במסלקה הפנסיונית

 

כדי לצפות במידע שלכם במסלקה הפנסיונית עליכם לנקוט מספר פעולות פשוטות. תחילה עליכם להירשם למסלקה באמצעות אתר האינטרנט של החברה. אחרי שתירשמו תקבלו קוד אימות שיאפשר לכם כניסה למערכת. באמצעות קוד האימות תגישו בקשה לאיסוף מידע, אך שימו לב, הבקשה כרוכה בתשלום. בתוך מספר ימים החברות יעבירו את תשובתן למסלקה, ואתם תוכלו לצפות במידע שלכם.

 

הקושי בעיבוד המידע והפתרונות של חברת אדן (e-d-n)

שימו לב לכך שהמידע שתקבלו יהיה גולמי ולא לגמרי ברור. אתם עלולים ללכת לאיבוד בין שלל המספרים. יחידים שרוצים לצפות בפרטיהם במסלקה יכולים לעשות זאת בעצמם, או להיעזר ביועץ פנסיוני אם הם מרגישים שהם לא מספיק מבינים את הנתונים. המסלקה מאפשרת לתת אישור ליועץ הפנסיוני לקבל גישה אל המידע שלכם.

הקושי בעיבוד המידע לא נעלם מעיניהם של המומחים של אדן, שהבינו שיש צורך במערכת שתעבד את הנתונים ותפשט אותם כך שיהיו קריאים ושימושיים יותר. באדן משתמשים בתוכנה מתקדמת שמתרגמת את המידע הגולמי שמתקבל מהמסלקה הפנסיונית ומפשטת אותו כך שיהיה מובן למשתמש.

אדן היא אחת מהחברות החלוצות בתחום, ומיד כשנפתחה המסלקה היא כבר החלה לפעול ולהנגיש את המידע שבמסלקה. בזמן הזה צברה החברה ניסיון רב בתפעול חברות עסקים ומפעלים בתחומים שונים. כאשר אדם אחד רוצה להתמודד עם המסלקה זה עניין אחד, אבל כאשר מדובר בארגון שלם זה הרבה יותר מסובך. מדובר בכמות גדולה הרבה יותר של נתונים, ולוואקום הזה נכנסה חברת אדן, ומספקת לארגונים וחברות טיפול בתחומים השונים.

אדן מתמחה בטיפול ובקבלה של קבצי דיווח אחיד XML מהמעסיק, ובהעברה שלהם לחברות הביטוח והגופים הפיננסים. בנוסף, מספקת החברה שירותי היזון חוזר, שיוך כספים וניהול ממשק אחיד.

 

שירות לעובד ולמעסיק

שירותי התפעול של אדן מותאמים עבור העובד ועבור המעסיק. למעסיק היא מאפשרת להעביר את כספי הפנסיה בצורה נכונה ומדויקת בהתאם לתקנות ולדרישות השונות, ועבור העובדים מספקת החברה כלים לניהול הקופה הפנסיונית מול חברת הביטוח.

 

הכל שקוף וברור

אחד הכשלים הגדולים ביותר בכספי פנסיה הוא ההיעלמות שלהם מעיני החוסך. האדם הממוצע הולך לעבודה, מקבל משכורת בסוף חודש, כאשר חלקים מהמשכורת מופרשים למס הכנסה ולפנסיה. מרבית העובדים לא ממש יודעים מה מתרחש עם כספי הפנסיה שלהם. הם לא בודקים כמה דמי ניהול הם משלמים או מהי התשואה שהם מקבלים במהלך השנה. חוסר השקיפות הזו יכול להוביל לפערים ולחסכונות נמוכים משמעותית וכך לאיבוד כסף רב שהיה יכול להגיע לעובד.

המסלקה הפנסיונית ופתרונות התפעול של אדן שמים סוף לעמימות ומספקים שקיפות. המערכות הטכנולוגיות המתקדמות של אדן מספקות לעובדים כלים מתקדמים שיאפשרו לו לצפות במידע באופן מסודר, נהיר וברור כך שהוא יידע מה מתרחש בקופות הגמל שלו.

מצגת באאבלט

כל הנתונים יוצגו לכם מול העיניים

הכל מאובטח לחלוטין

בעידן הדיגיטלי סוגיית האבטחה עולה שוב ושוב. מעת לעת אנחנו שומעים על פריצות למאגרים דיגיטליים ובעיות אבטחה שונות. באדן מבינים את החשיבות של אבטחת מידע בעידן הדיגיטלי ומאפשרים שליחה מאובטחת לחלוטין של קבצי הסליקה. קבצי הסליקה משודרים ישירות אל הכספות של חברות הביטוח ושל הגופים הפיננסים השונים, כקבצי סליקה ממוחשבים ומאובטחים. המידע שמאוחסן במסלקה מאובטח בהתאם לתקנות המחמירות שאושרו על ידי משרד המשפטים, כך שאתם יכולים להיות בטוחים בכך שהכל בסדר.

 

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *